Ha beöntöztük (iszapoltuk) alaposan a frissen telepített gyepszőnyeget, akkor utána még véletlenül se járjunk rajta! Ne lépjünk rá, mert a víztől fellazult talajban a gyepszőnyeg alatt süppedést hagyhat a lábunk, ami későbbiekben a gyep egyenetlenségéhez, illetve a levegőssége miatt gyökérpenészedéshez vezethet. én is tudom, hogy szinte kőkeménnyé lett hengerelve a talaj mielőtt rákerült a gyepszőnyeg, majd utána vizesen is hengerelve lett. Ennek ellenére sem javaslom, mert zsombékosodni fog, ha nyomot hagy a lábunk. Ha lehet, várjuk meg az első alkalmat, ami a nyírás lesz, hogy rámenjünk a gyepre. A nyírás előtt az utolsó öntözést hagyjuk is el, hogy ne legyen nedves a fű. Ennek két oka is van, az egyik, hogy a nedves fű nagyon tapad és nehéz nyírni. A másik, hogy a vágást követő néhány órában a gyep nagyon érzékeny a fertőzésekre, ami jellemzően a nedves közegben terjedhet.
A fiatal, még legyökeresedés alatt álló gyepszőnyeg első nyírásának nagyon óvatosnak és kíméletesnek kell lenni. Nagyjából hat centiméteresen nyírjuk először le a füvet úgy, hogy nagyon éles pengével és a fűnyíró óvatos mozgatásával. Ne feledjük, hogy az a gyepszőnyeg ilyenkor még javában a gyökeresedéssel van elfoglalva ezért sérülékeny. Ha ezt betartja, akkor garantálom, hogy a későbbiekben már nem lesz az! a nyírás alkalmával mindenképpen fűgyűjtőt használjon, hogy semmilyen más szerszámot ne legyen szükséges használni a fű összegyűjtéséhez.
A fiatal gyepszőnyeg a telepítése alkalmával valószínűleg kapott valamilyen gyökeresedés serkentőt, ami azért szükséges, hogy gyorsan meghajtassa a növényt, ami így gyorsabban gyökeresedik. Még hónapokon keresztül nem fog igényelni más tápanyag utánpótlást!